Z Dybalu nič, na Sessegnonom otáznik: Vedenie SPURS vraj tentokrát plánuje uspieť v Barcelone!

Tottenham stále získal len dve posily, z toho v sezóne 2019/20 možno použiť len Ndombélého, Clarke totižto ostal v Leeds United na hosťovaní. Dlhodobo sa očakáva zisk posily do ofenzívy, z ktorej už vypadol aj žolík Fernando Llorente. A keďže z Dybalu zrejme nebude nič a Ryan Sessegnon sa opäť vrátil do tréningového procesu Fulhamu, ani s ním to nebude asi také jednoznačné…

Koho teda získať? Ak už nie hrotového útočníka, ktorý by minimálne kryl chrbát, tak krídelník bude nevyhnutnosťou. V prípade absencie Kanea sa na hrote ujal Son, prípadne Lucas. S tými sa ale pochopiteľne počíta v prvom rade do krídelných priestorov. Do tých by mohol zamieriť aj Mousa Sissoko, ktorý dlhé roky na tomto poste hrával.

Ale proste to je len nejaké presúvanie, čo nie je ideálne. Treba posily. A aktuálne sa údajne vedenie Tottenhamu začalo obzerať v Barcelone. Novou akvizíciou Spurs by mohol byť brazílsky krídelník Malcom. O bývalého hráča Bordeaux sa v lete 2018 zvádzal tuhý boj a ten napokon ovládli Katalánci, ktorí do Francúzska poslali ´necelých 40 miliónov eur.Behom sezóny však 22-ročný Malcom odohral v konkurencií Dembélého či Coutinha (nehovorím o Messim či Suárezovi) len 1070 minút, čo je minutáž rovná dvanástim zápasom. Malcom ich síce nazbieral v 24 vystúpeniach, no väčšinu týchto minút aj tak odohral v menej podstatných zápasoch proti slabším tímom. V LM odohral sotva 30 minút, v La Lige dostal na pár minút šancu proti Atléticu, v Copa del Rey odohral necelý zápas proti Realu v semifinále. Ale skrátka žiadne dôležité minutáže. A po príchode Griezmanna je pozícia Malcoma chabá.Aj preto by preňho bolo ideálne odísť, no otázkou je, či ho Barcelona rovno predá alebo by bola ochotná rokovať len o hosťovaní. Televízia BBC ale priniesla nečakané informácie o tom, že Tottenham je ochotný zaňho zaplatiť približne 40 miliónov eur, teda sumu, za ktorú ho pred rokom kúpila aj Barcelona. O Brazílčanove služby medzičasom prejavil zaújem aj Inter Miláno, SSC Neapol či Borussia Dortmund.


Zdroj: BBC | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *