Veľká výstraha pre vedenie: Tejto trojici hráčov Tottenhamu končia po sezóne kontrakty!

Po sezóne 2018/19 odišli z Tottenhamu ako voľní hráči skúsení veteráni Fernando Llorente a Michel Vorm. Prvý menovaný toho nahral celkom dosť, hoci minutáž už bola trošku horšia, predsa len, Llorente bol zvyčajne len žolíkom do záverečných minút. No Vorm za päť sezón odchytal menej než päťdesiat zápasov, pričom v sezóne 2018/19 sa z neho stala postupne až trojka a naskočil celkovo len do štyroch duelov, pričom poslednýkrát bol v bráne ešte v októbri.

Po sezóne 2019/20 ale končia zmluvy hráčom úplne iného rangu. A to je skutočne výstraha pre vedenie, ktoré je pochopiteľne v pozore. Spomínanou trojicou hráčov sú totižto Vertonghen, Alderweireld a Eriksen. Inak povedané, tri absolútne stálice a veľké mená svetového futbalu.27-ročný Eriksen prišiel do klubu v lete 2013 a doteraz odohral už takmer tristo duelov a prekročil 50-gólovú hranicu. V poslednom čase sa o ňom píše viac ako o ktoromkoľvek inom futbalistovi Spurs. A dôvod je prostý – jeho cena je totižto viac než 100 miliónov eur a aj teraz pri zohľadnení blížiaceho sa konca zmluvy by zaňho klub kľudne mohol dostať aspoň 60 miliónov eur. A to pre Spurs nie sú práve drobné. Faktom ale ostáva, že Eriksen je kľúčová postava a nič iné ako zotrvanie si fanúšikovia a zrejme ani Pochettino neželajú.30-ročný Alderweireld bol tiež vo veľkom spomínaný počas tohto, no aj minulého leta. Pôvodne mu mal kontrakt vypršať už v júni 2019, napokon klub využil opciu do júna 2020. Aj o neho sa zaujímalo viac klubov, no žiadny neuspel. Od leta 2015 mimochodom nastúpil do viac ako 150 duelov a je pevnou súčasťou defenzívy.

A práve už 32-ročný Vertonghen je jeho dlhoročnou dvojičkou. Začínali spolu ešte v Ajaxe a svoje už odkopali aj v belgickej reprezentácii. V sezónach 2015/16, 2016/17, no prakticky aj teraz platí, že práve toto duo je jednou z TOP stopérskych dvojíc sveta. O Vertonghenovi sa takmer nepísalo, keďže v jeho prípade sa očakáva hladší priebeh jednaní o novej krátkodobej zmluve a navyše jeho vek napovedá, že na najvyššej úrovni má pred sebou možno už len dve sezóny. V klub je od leta 2012 a na konte má takmer 300 vystúpení.

Tak či onak, vo všetkých prípadoch sa jedná o lídrov nielen na ihrisku a ich prípadný odchod by mohol znamenať takmer až novú éru Tottenhamu, v ktorej by museli prebrať oveľa väčšiu zodpovednosť iní hráči. Najmä v defenzívnej činnosti by musel líderskú taktovku prebrať Davinson Sánchez a v strede poľa možno novic Lo Celso či Dele Alli.

A len pre informáciu, v júni 2021 pre zenu končia zmluvy hráčom, akými sú Rose, Sissoko, Wanyama, Dier či Aurier.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *