Tottenham sa obral o kvalitného hráča: Miesto toho prerobí milióny libier!

Tottenhamu sa v súčasnosti nedarí, a to ani napriek tomu, že sa Mauricio Pochettino snaží meniť rozostavenia či rotuje zostavu. Teraz mohol byť na tom možno o niečo lepšie, ak by bol o niečo úspešnejší na prestupovom trhu počas leta 2019…

Tottenham priviedol tri posily, bohužiaľ tie sa nevyhli zraneniam. Ndombélé síce vynechal vinou menšieho svalového zranenia dva ligové duely, no duo Ryan Sessegnon a Giovani Lo Celso si poriadne ešte nekopli. Argentínsky záložník sa predstavil pár krát v záverečnej štvrťhodine, anglický supertalent má na konte jednu minútu proti Evertonu. S tým sa však nedá nič urobiť a len treba dúfať, že postupne sa stanú dôležitými postavami Spurs a pomôžu k zlepšenej hre a najmä k bodovému zisku.

Jedna vec je kupovať a druhá vedieť sa “zbaviť” nepotrebných hráčov. Už počas letnej prípravy dostali šancu aj viacerí talentovaní mladíci, do zostavy sa však cez zvučnejšie mená kolegov neprebojovali. Tí, ktorí hrávajú, tak OK. Ale tŕňom v oku mnohých fanúšikov je určite duo Eric Dier a Victor Wanyama. Podĺa dostupných informácií obaja poberajú týždenný plat vo výške cca 60 tisíc libier, a teda ročne stoja klub dovedna približne šesť a pol milióna libier. Doteraz sú však prakticky neviditeľní a dá sa očakávať, že veľa priestoru nedostanú ani v ďalších mesiacoch. V stredovej formácii majú vzhľadom na svoje kvality prednosť Sissoko, Ndombélé a Winks, prípadne dokáže byť hlbšie do stredu ihriska zaradený Eriksen a uzdravený Lo Celso. Okrem nich čaká na viac príležitostí mladík Oliver Skipp a v akadémií sú aj ďalší hráči, ktorí by sa radi pobili o svoje miesto aspoň na lavičke.No a kto nehráva, tomu pochopiteľne aj klesá cena. Taký Dier mal pred dvomi rokmi hodnotu cez 50 miliónov libier, teraz v lete sa diskutovalo o cca 15-20 miliónoch, po sezóne to môže byť menej ako 10 miliónov. V prípade Wanyamu sa odhaduje medziročná strata ceny o minimálne 5 miliónov libier. Inak povedané, ak by bolo toto duo predané počas leta, klub by ušetril na výplatách 6 miliónov libier a podľa odhadov by zinkasoval za nich celkovo najmenej o 15 miliónov viac.V túto chvíľu mohol mať Tottenham buď vo vrecku desiatky miliónov alebo v zostave ďalšieho hráča (či už do ofenzívy alebo defenzívy, keďže medzery máme všade), ktorý by mohol reálne zvýšiť konkurenciu v tíme a byť potenciálnou oporou do budúcnosti.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *