Toto je ďalší dôvod, prečo Tottenhamu rastie v Harrym Winksovi veľký hráč!

23-ročný stredopoliar Harry Winks patrí medzi tých, ktorým v Tottenhame fanúšikovia hovoria “One of our own”, a teda, je odchovancom klubu. Svoj prvý zápas odohral medzi mužmi už v sezóne 2014/15, no až v minulej sezóne sa stal stabilným členom základnej zostavy, ktorý odohral takmer všetky zápasy, do ktorých mohol nastúpiť.

Je teda jasné, že má vieru v tím a je hráčom, ktorý má všetky predpoklady stať sa legendou klubu. Viacerí (aj) mladší futbalisti sa často aj mediálne sťažujú, že nedostávajú priestor a cítia, že by mali hrať viac. Prípadne túžia po zmene dresu. Winks na rozdiel od nich čakal a hrával za rezervný tím s vierou, že sa raz stane hráčom prvého tímu. Ako sám povedal: „Chcel som preraziť, no vedel som, že v prvom tíme sú futbalisti, ktorí môžu ponúknuť viac ako ja. Cítil som, že sa musím zlepšovať a potom môže prísť moja chvíľa.“ A ta´prišla. V sezóne 2016/17 začal byť pravidelne vo výbere Mauricia Pochettina, niekedy bol v základe, niekedy na lavičke.

Kľúčovou postavou Spurs nie je ani dnes, no už sa s ním pochopiteľne počíta, veď už je aj členom anglickej reprezentácie, za ktorú nastúpil zatiaľ päť krát. Naposledy pri výhre 7:0 nad Čiernou Horou, ktorá Anglicku zabezpečila účasť na EURE 2020. Sám Winks môže dúfať, že na rozdiel od MS 2018 preňho tentokrát miesto vo výbere bude a zažije tak svoj prvý veľký šampionát. K tomu však bude potrebovať aj dobrú sezónu v Tottenhame, nielen ako osobnosť, ale aj celého tímu.

Pochettino má vo Winksovi istotu, no pevné miesto v základe preňho zatiaľ nemá
Harry Winks sa pozerá na obe hľadiská. „Štve ma to, podobne tak aj mojich spoluhráčov. Táto sezóna je zatiaľ nevydarená, no dúfame, že sa to zlomí. Stále je viac ako polovica ročníka pred nami a počas neho musíme dokázať, čo je naozaj v nás,“ vyjadril sa na margo Tottenhamu, ktorý je aktuálne na 14. mieste v Premier League a na TOP4 stráca čoraz viac.

Následne pre denník Mirror vyjadril aj svoje pocity: „Nikdy som nevytýkal a ani som sa manažéra nepýtal, prečo ma nezaradil do zostavy. Prečo ja sedím a niekto iný hrá. Verím, že je to pre dobro klubu. Verím, že Mauricio vie najlepšie, či sa môj herný štýl do daného zápasu hodí alebo skôr uprednostní iných futbalistov. Plne ho rešpektujem (a všeobecne všetkých trénerov) a snažím sa neustále zlepšovať, aby som mohol hrávať čo najviac. Či už za Tottenham alebo za Anglicko.“

Winks vyjadril v rozhovore aj dôveru v to, že po reprezentačnej prestávke nájde Tottenham ten správny herný rytmus a začne vyhrávať pravidelne, teda tak, ako tomu bolo v ostatných sezónach, keď sa každoročne kvalifikoval aj do Ligy majstrov. Jednoducho povedané, Winks je zrejme hráčom, ktorého chce mať v tíme každý manažér – neustále pracuje na tom, aby sa zlepšoval, a zároveň sa snaží vžiť aj do situácie trénera a akceptuje, keď jednoducho nie je vhodným hráčom do zostavy.


Zdroj: Mirror | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *