Takto vyzerá “Zostava desaťročia” zložená z futbalistov Tottenhamu: Súhlasíte s ňou?


Rok 2019 sa chýli ku koncu a okrem odovzdávania najrôznejších výročných ocenení sa vo veľkom aj bilancuje. Popredný portál Givemesport zverejnil aj ideálnu jedenástku desaťročia zloženú z futbalistov, ktorý v období rokov 2010-2019 pôsobili v Tottenhame. Stotožňujete sa s ňou? Ja osobne vo všetkých jedenástich menách!

Predtým, ako sa dostaneme k zostave, pripomeňme si, ako ostatné desaťročie z pohľadu klubu vyzeralo. Prvá, a to zásadná vec je tá, že postupom času sa stal z Tottenhamu obávaný tím schopný poraziť kohokoľvek. Päťkrát behom desaťročia si zahral Ligu majstrov, v ostatných piatich prípadoch to bola Európska liga. Bez pohárovej účasti sa tak neobišiel ani jeden rok. Zároveň však, bohužiaľ, treba dodať, že klubová vitrína sa nerozrástla o žiadnu cennú trofej.

Najväčšími úspechmi klubu sú teda skvelá finálová účasť v LM 2018/19, jedna strieborná a dve bronzové pozície vrámci Premier League (v sezónach 2015/16 – 2017/18), finále ligového pohára 2014/15 a štyri semifinálové účasti v FA Cupe. Tottenham vrátane práve prebiehajúceho ročníka štyrikrát postúpil do jarnej časti Ligy Majstrov, v Európskej Lige si najlepšie počínal v sezóne 2013/14, keď sa zastavila cesta vo štvrťfinále.

Zostava desaťročia

Do najlepšej jedenástky sa dostalo hneď sedem futbalistov, ktorí sú v klube aj na konci roku 2019. Čo sa týka národností, najväčšie, a síce trojčlenné zastúpenie majú reprezentanti Anglicka a Belgicka, po jednom zástupcovi má ďalších päť krajín. V sezónach  2015/16 a 2016/17 boli v kabíne (ešte pod vedením Mauricia Pochettina) hneď deviati členovia, ostatná dvojica už bola v Reale Madrid!
Behom ostatného desaťročia si však za Tottenham zahrali aj desiatky ďalších futbalistov, pričom mnohí z nich dokázali dostať do varu svojimi výkonmi, bojovnosťou nádhernými gólmi či solídnymi kombináciami milióny fanúšikov. Stačí si len spomenúť na mená, akými sú zo súčasnej zostavy Alli, Lucas, Sissoko, Dier, Winks, Lamela Davies, Aurier či Sánchez, no a v rokoch minulých napríklad van der Vaart, Defoe, Keane, Adebayor, Crouch, King, Lennon, Huddlestone, Trippier, Čorluka, Dawson, Gallas či brankári Friedel alebo Gomes.Zdroj: Givemesport | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *