Srdciar v ťažkej situácii: Danny Rose prehovoril o svojom nútenom odchode!


29-ročný Danny Rose je najdlhšie pôsobiacim hráčom v kabíne Tottenhamu, ktorý ho kúpil ešte v lete 2007 z Leeds United. Po rokoch v základnej zostave sa anglický reprezentant postupne dostáva do situácie, ktorá je kontroverzná.
Danny Rose sa ako 17-ročný po príchode do Tottenhamu stal hráčom rezervného tímu a až do roku 2013 strávil väčšinu času na hosťovaniach v iných anglických kluboch. Po prvýkrát sa dostal do povedomia v roku 2009, keď pri debute zaznamenal neskutočný gól do siete Arsenalu, no bol to zároveň jeho jediný štart v Premier League. Naplno sa v tíme usadil až v sezóne 2013/14 a neskôr Mauricio Pochettino začal využívať jeho ofenzívny potenciál, ktorý ho výrazne odlíšil od obyčajných krajných obrancov. Od roku 2016 je pravidelným členom anglickej reprezentácie, s ktorou na MS 2018 obsadil 4. miesto.

Čo bolo, bolo a dnes je Danny Rose skutočne veľmi zvláštnym prípadom. Hrá za popredný anglický klub, pravidelne reprezentuje poprednú reprezentáciu, no vedenie s ním nemá plány do budúcnosti, hoci manažér ho považuje za stabilného člena tímu. Kontrakt mu vyprší po sezóne 2020/2021, keď bude mať 31 rokov. Nový mu klub podľa jeho slov neplánuje dať, no on sám odmieta odísť.
„V tomto klube som strávil kus života a prežil tu fantastické okamihy. Môj kontrakt vyprší za viac ako rok a pol a ja nemienim odísť skôr. Už v lete sa ma vedenie pokúsilo predať, no žiadne adekvátne ponuky neprišli. Predpokladám, že aj v januári sa o mne zase bude písať ako o hráčovi, ktorý opustí klub. No ja nevidím dôvod. Jednoducho budem tu dovtedy, kým ma bude s klubom viazať zmluva. Daniel Levy mi naznačil, že predĺženie kontraktu nemám očakávať, s čím počítam a akceptujem to,“ zdôveril sa pre portál Standard Rose.„Zo strany manažéra stále cítim, že so mnou počíta. Verím, že ešte nastúpim veľakrát a pomôžem tímu dosiahnuť veľké víťazstvá. Kým si ma priamo nezavolá on a neoznámi mi, že pre mňa už nie je miesto, budem o jeho priazeň a priazeň fanúšikov bojovať svojimi výkonmi. Dokedy sa toto nestane, všetky diskusie a správy o mojom konci budú nezmyslom,“ dodala stálica Spurs, ktorá má na konte už viac, než 200 vystúpení v jeho drese.

A čo bude s ním po odchode z klubu? Sám Rose nepochybuje, že ešte ho bude čakať niekoľko rokov na najvyššej úrovni, pričom preferuje zotrvanie v Anglicku a nevylúčil ani možný návrat do Leedsu, kde pôsobil v akadémii, no za prvý tím si nikdy nestihol zahrať.Zdroj: Standard.co.uk | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *