Šokujúce priznanie Pochettina: Čo urobil po prehratom madridskom finále LM?

Mauricio Pochettino dokázal ako prvý muž v histórii dotiahnuť Tottenham do finále LM. V ňom ale na favorizovaný Liverpool jeho tím nestačil, hoci horším rozhodne nebol. Teraz, prakticky dva mesiace od veľkého dňa argentínsky manažér priznal, aké to bolo a čo po prehre nasledovalo.

„Bezmála tri týždne sa pripravujete na jediný zápas a ten dopadne tak, ako nechcete. Nebola to ostrá ofenzívna bitka, ale skôr akési šachy, čo od toho zápasu nečakal nik. No zbytočne už rozoberať. čo sa stalo,“ začal Mauricio a pokračoval: „Viete, bolo pre mňa veľmi trpké. Moja najhoršia chvíľka v manažérskej kariére. Doteraz to takmer nikto nevedel, no pravda je taká, že celých desať dní som nevyliezol zo svojho domu v Barcelone. Hoci to bolo ubíjajúce deň čo deň trápiť sa nad tou istou vecou, ale proste inak to zrejme nešlo. Boli sme kúsok od historického okamihu a odrazu sa všetka nádej rozsypala na prach.“

Pochettino priznal, že podobné sklamanie zažil počas kariéry ešte raz, no to ešte ako hráč. A to v roku 2002 keď Argentínu reprezentoval na MS. Vtedy Argentína zvládla úvodný zápas v skupine s Nigériou, no následne prehrala s Anglickom a v poslednom zápase potrebovala zdolať Švédsko, no zápas skončil 1:1. Po ňom Mauricio vlastne ukončil štyri roky trvajúcu reprezentačnú kariéru.„Dosť však bolo smútku. Teraz som plne motivovaný do ďalšej sezóny, ktorá bude určite opäť vzrušujúca. Máme konkurencieschopný tím a keď budeme všetci odvádzať maximum, nič nebude nemožné. Verím, že budeme silnejší, ako kedykoľvek predtým,“ uzavrel optimisticky Pochettino.


Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *