Pochettinova reakcia po ďalšej strate: Otvorene priznáva prestavbu!

Ani 12. kolo neprinieslo fanúšikom Tottenhamu radosť, veď nováčik zo Sheffieldu bol v Londýne počas celého duelu viac než len rovnocenným súperom a napokon sa body delili. Oba tímy však môžu hovoriť viac o strate dvoch bodov ako o zisku jedného. A bod paľbu kritiky sa opäť dostal aj Mauricio Pochettino, ktorý musel odpovedať aj na ťažké otázky.
Pred poslednou reprezentačnou prestávkou roku 2019 je Tottenham usadený vo vláčiku medzi 5. a 16. miestom, bohužiaľ však v druhej polovici tabuľky. Na tOP4 zabezpečujúcu LM strácajú Spurs už priepastných dvanásť bodov, pričom Chelsea a Leicester (ktorých sa budú chcieť tímy ako Tottenham či Arsenal stiahnuť pod seba) opäť bodovali naplno.

„Ten bod si dnes súper zaslúžil, ukázal kvalitu a odhodlanie. Nedokázali sme si vytvoriť dostatok príležitostí a v podstate môžeme byť radi, že sme inkasovali len raz,“ zhodnotil Pochettino remízu 1:1. Len dodám, že na gól Sona z 58. minúty odpovedal súper hneď o dve minúty, napokon bol odhalený opäť milimetrový a nezmyselný ofsajd. Sheffield sa však predsa len v 78. min´te dočkal po presnom zásahu Baldocka vyrovnania a jedného bodu. Ani záverečný tlak Tottenhamu po príchode Lucasa už na výsledku nič nezmenil.„Sme v prestavbe a tá vyžaduje čas. Sme si vedomí toho, že plány a ambície boli iné a aktuálny pohľad na tabuľky nie je pre nás nijak veselý. No táto situácia si vyžaduje riešenia, ktoré sa nevyriešia za niekoľko dní. Treba byť trpezlivý a verím, že postupne príde zlepšenie, veď sezóna je ešte len vo svojej prvej tretine,“ vyhlásil Mauricio. Tým jasne naznačil, že sa cíti byť istý svojou pozíciou a zároveň poukázal na to, že veci sú v pohybe.Teraz však len môžeme hádať, či má Daniel Levy v úmysle vytiahnuť z vrecka nejaký balík peňazí alebo si bude musieť Mauricio vystačiť so súčasným kádrom a pokúsiť sa nájsť novú formáciu, prejsť na iný herný štýl či vložiť dôveru do iných futbalistov, ktorí doteraz neboli považovaní za nepostrádateľných. Už teraz možno vidieť snahu viac do hry zapájať Lo Celsa, isté experimentovanie s pozíciou Sissoka a naopak, vynechávaním Eriksena či Alderweirelda zo zostavy.Zdroj: Skysports.com |g Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *