Napínavý DEADLINE DAY za nami: Tieto pohyby sa udiali v kabíne Spurs!

Až do posledných chvíľ každý fanúšik Tottenhamu s napätím očakával, čo sa vlastne stane. Špekulácií bolo viac než dosť, no česky povedané “skutek utek”. Teda až do osudného dňa D, teda 8. augusta. Čo sa napokon udialo v kabíne Spurs?
Skôr, ako si všetko zhrnieme, treba pripomenúť, že Deadline day je záverečnou len pre príchody, odísť na hosťovanie či natrvalo môžu hráči do iných líg aj po ňom. Do väčšiny líg až do 31.8., niekde aj po tomto dátume. Preto ešte nemožno povedať, v akej zostave odohrá Tottenham sezónu 2019/2020. No poďme už k dianiu “osudového” dňa.Už v nočných, resp. skorých rannýc  hodinách anglické médiá informovali o tom, že v Londýne sú tak Ryan Sessegnon, ako aj Giovani Lo Celso. Rovnako tak sa vynorili aj špekulácie o opätovnom záujme o Paula Dybalu, ktorý mal prísť “aspoň” na hosťovanie. Vzhľadom k tomu, že v prípade útočníka Juventusu by sa muselo okrem vedenia talianského šampióna a jeho agenta angažovať do prípadného transferu aj niekoľko ďalších “vlastníkov prav”, z Dybalu zišlo.

Medzičasom sa z kabíny porúčal nechcený stopér Carter-Vickers, no opäť len na hosťovanie. Tentokrát ho získalo Stoke City. Do druhej najvyššej anglickej súťaže zamieril napokon aj talentovaný mladík Joshua Onomah. Stal sa totižto súčasťou výmeny do Fulahmu, odkiaľ konečne prišiel “vysnívaný” supertalent Ryan Sessegnon. Jeho cena je teda údajne 25 miliónov libier + Onomah.Už pomaly odbíjala 17. hodina britského času, a teda koniec prestupového obdobia, a o Lo Celsovi bolo akosi ticho. Vedelo sa, že mieri na zdravotnú prehliadku. No čas neúprosne letel. Medzičaom bolo jasné, že Eriksen (minimáne ku konkurencii) neodíde, keďže Manchester United sa snahy o jeho zisk vzdal. Napokon však aj s argent=inskym záložníkom všetko pre Spurs dobre dopadlo.

Lo Celso prichádza do Tottenhamu na ročné hosťovanie s následnou opciou. V prípade jej aktivácie sa z neho dokonca stane najdrahší futbalista v histórii klubu. Za hosťovanie zaplatí Spurs španielskemu Betisu 16 miliónov eur a o rok rovných 60 miliónov. Ak teda uplatní opciu. Zo 76 miliónov má pritom 20% putovať do PSG, no to už pre Spurs podstatné nie je.Zdroj: Transfermarkt | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *