Mourinho o hráčoch z lavičky: Majú Lo Celso, Sessegnon a ďalší vôbec šancu pravidelne nastupovať?


Prvé tri duely pod José Mourinhom Tottenham vyhral a ako si určite mnohí všimli, zostava sa v nich príliš nemenila. Aké sú ale vyhliadky mladších hráčov, resp. tých, ktorých údelom bolo zatiaľ pod novým koučom prinajlepšom vysedávanie na lavičke?

José Mourinho priniesol do kabíny čerstvý vzduch, hra tímu sa v mnohých ohľadoch zjednodušila, a hoci je tu len chvíľu, cítiť prvé náznaky zmeny herného prejavu ako takého. K fantastickým výkonom sa opäť prebral Dele Alli, živšie vyzerá aj Harry Kane, do hry sa opäť dostáva Erik Dier a prekvapivo sebavedomo hrá napríklad Serge Aurier. Sú tu ale futbalisti, ktorých si za nádejné posily pre budúcnosť zvolil Pochettino, no teraz len márne prizerajú na to, ako sa do hry dostávajú len ich spoluhráči.

„V kabíne je viac než len jedenásť kvalitných futbalistov. Bohužiaľ, nemôžu hrať všetci naraz a preto musia byť aj tí aktuálne nevyužívaní trpezliví. Ich čas určite príde. Čaká nás nabitý program na prelome rokov (pozn. päť zápasov behom pätnástich dní) a vtedy príde rad aj na nich. Nedá sa neustále spoliehať len na pár hráčov, a samozrejme, môžu prísť aj zranenia,“ nechal sa počuť Mourinho, ktorý si veľmi dobre uvedomuje, že sezóna bude ešte veľmi dlhá. Netreba ale zabúdať ani na to, že teraz čakajú Spurs behom jedenástich dní štyri zápasy, z čoho je duel na pôde Bayernu vrámci Ligy Majstrov prakticky nepodstatný.

A ktorých hráčov mal José na mysli? „Hneď po prvých tréningoch som videl, že tento tím má ohromný potenciál aj bez prípadných posíl. Sessegnon, Walker-Peters, Foyth či Lo Celso môžu byť dôležitými hráčmi, no zatiaľ potrebujeme stabilizovať káder a to si vyžaduje svoj čas. Ak ma však ktokoľvek svojou hrou presvedčí, môže sa stať pravidelným členom zostavy,“ dodal. Otázkou však ostáva, či v prípade Lo Celsa je dobré čakať. Argentínsky stredopoliar v klube aktuálne hosťuje a sám má byť frustrovaný z nedostatku príležitostí. Navyše, Tottenham má aj opciu na jeho zisk vo výške 60 miliónov eur. Dokonca sa už v médiách píše, že po novom roku sa môže vrátiť do Betisu, kde by sa určite opäť veľmi rýchlo udomácnil v základnej zostave.


Zdroj: Tottenhamblog | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *