Manchester United a jeho lazaret: Títo hráči večer Tottenham rozhodne neohrozia!


Stredajší večer prinesie fanúšikovi anglického futbalu hneď šesť stretnutí pätnásteho kola, no zrak médií sa bude upierať najmä na jeden duel, ktorý predčí dokonca aj liverpoolske derby. Dôvod je prostý – Mourinho sa vracia na miesto činu!

Pred necelým rokom (18.12.) dostal po dva a pol roku a takmer stopäťdesiatich zápasoch zlatý padák práve na Old Trafford, kde sa vráti ako manažér Tottenhamu po tom, ako prvé tri súťažné zápasy dokázal vyhrať. Favoritom vzhľadom na zlú formu United mnohí hľadajú v Tottenhame, no predsa len, na Old Trafford sa nevyhráva ľahko, veď jedinú bodovú stratu v tejto sezóne zaznamenal Liverpool FC práve na tomto štadióne. Aj vzájomné zápasy z ostatných rokov hovoria o tom, že sa ťažko hľadá favorit. Z posledných ôsmych vzájomných zápasov obaja protivníci vyhrali štyrikrát.V prospech Tottenhamu hovorí ale fakt, že Mourinho má k dispozícii takmer kompletný káder, čo sa o domácom tábore povedať nedá. Mourinhovi chýbajú brankári Lloris a Vorm, okrem nich Davies a Lamela. Aj bez nich si ale Mourinho vie rady, keďže na každý post má viac než len kvalitné náhrady. To Solskear má dozaista hlavu v smútku, veď v stane ukončiť 3-zápasovú sériu bez výhry mu bude chýbať najmenej šesť hráčov.

Dlhodobo chýba kľúčový stopér Bailly, lazaret defenzívy doplňa trio Dalot, Rojo a Fosu-Mensah. Vrásky však bývalého útočníkovi United ale robia posledné správy lekárov. Tí mu oznámili, že určite nebude môcť využiť ani služieb kanoniera Martiala a s veľkou pravdepodobnosťou môže zabudnúť aj na nasadenie hviezdneho Pogbu a tradičného hráča zostavy Matiča. Neistý je aj McTominay.

Ako teda bude zrejme vyzerať zostava Manchestru United?

Pohľad na túto zostavu jasne hovorí, prečo väčšina fanúšikov ManUtd zrejme príliš optimistická nie je. Ak je nevyhnutné stavať do základu neustále nie tak skúseného Jamesa, Matu za zenitom a Lingarda bez formy, k tomu Pereiru s Fredom do stredu pola. To rozhodne nevyzerá ako tím s cieľom bojovať o TOP4.

A akú zostavu postaví Mourinho?Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *