Jasný odkaz súperom: Čo Mourinho vyhlásil pred osemfinálovým žrebom?

Tottenham v pondelok na poludnie spozná svojho osemfinálového súpera vrámci Ligy Majstrov. Pred rokom v rovnakej fáze vyradil Dortmund, pred dvomi rokmi padol s Juventusom. S druhým menovaným tímom sa môže stretnúť aj tentokrát, podobne aj s ďalšími štyrmi celkami.

Tottenham sa určite vyhne Bayernu, Liverpoolu a Manchestru City, teda možno trom najväčším favoritom súťaže. Na výber ostáva FC Barcelona, PSG, Juventus, Valencia a RB Lipsko. Čo ale pred žrebom vyhlásil Mourinho?

„Žreb nik neovplyvní. Všeobecne má každý tím päť či šesť možností na súpera, s kým sa môže stretnúť. Buďte si však istý, že tímy v prvom koši, ktoré sa môžu stretnúť s Tottenhamom, by radšej dostali niekoho iného. Na atmosféru nášho veľkolepého štadióna sa možno budú tešiť, no ak chcú ísť ďalej, určite budú veriť, že ich žreb nespojí do dvojice so Spurs,“ povedal na tlačovej konferencií po zápase s Wolves Mourinho.„Máme veľmi kvalitných hráčov, hladných po úspechu. Cítia, že majú šancu dosiahnuť niečo výnimočné a verím, že urobia všetko, čo je v ich silách. Proti takému súperovi nechcete hrať,“ dodal. Portugalčan si teda zrejme veľmi dobre uvedomuje, že jeho tím má ohromný potenciál a v súčasnosti už aj dostatočné skúsenosti. Okrem Tottenhamu sú v druhom koši však aj Real Madrid, Atlético Madrid či Borussia Dortmund, k tomu Chelsea, Atalanta, Lyon a Neapol.


Zdroj: Sportsmole | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *