Fanúšikovia v napätí: Kto posilní ofenzívu trápiacich sa Spurs?


V novoročnom zápase proti Southamptonu sa nám, ako všetci vieme, zranilo útočné eso Harry Kane. Prvé správy napovedali, že jeho absencia bude dvojmesačná, možno až trojmesačná. Kane však absolvoval operáciu a v súčasnosti treba kalkulovať s tým, že najlepší strelec Spurs v ostatných piatich sezónach si nemusí kopnúť do konca sezóny. Kde je však náhrada?

Už samotný fakt, že popredný anglický klub vstúpi do sezóny s jediným klasickým útočníkom, je takmer neprípustný. Áno, núdzovými riešeniami môžu byť Son, Alli, Lucas či mladučký Parrott. Nie však dlhodobými. Aj keby sa Kane nezranil, nie je v jeho silách odohrať viac než päťdesiat duelov naprieč všetkými súťažami, a to od prvej do poslednej minúty. Únava sa začína prejavovať aj po šiestich či ôsmych zápasoch v takomto tempe.

Hovorilo sa, že klub posilní Piatek z AC Milána, boli spomenuté ďalšie mená. No neustále sú to len špekulácie. Klub však nemá čas čakať. Pred mesiacom to vyzeralo nedobre, no utešovať sa fanúšik Tottenhamu mohol tým, že do konca je viac ako polovica ročníka a pri bodových stratách, ktoré postihujú všetky tímy bojujúce o TOP4, bola situácia relatívne dobrá. Náročné zimné obdobie však prinieslo odvtedy ďalších niekoľko zápasov a blížime sa k dvom tretinám ročníka. A celok, ktorý štyri sezóny v rade hral Ligu Majstrov, pričom teraz má supermoderný štadión, odrazu tápa niekde v strede tabuľky. Na TOP4 strácame už osem bodov, a to len môžeme ďakovať každému, kto obral v poslednom čase o body Chelsea. Inak to manko mohlo byť aj 15-bodové.Je pochopiteľné, že vysoké náklady na štadión, na manažéra, na Ndombélého, Lo Celsa či Sessegnona vedeniu nedovoľujú kúpiť niekoho za 100 miliónov eur. Ale to ani nie je nutné. Nutné je mať v tíme niekoho, kto je prirodzený hrotový útočník. Nie krídelník, nie podhrotový hráč. A takých je aj na anglických trávnikoch množstvo. Najlepšie posily často prídu aj za “drobné” a vypracujú sa, prekvapia. Tottenham má teraz výhodu, že je celé roky účastníkom európskych pohárov. čo je pre útočníkov priemerných klubov ohromným lákadlom. Prečo po strate Kane (alebo aj pred ňou) vedenie neskúsilo poslať ponuky za hráčov, ktorí možno nie sú až tak v centre diania. Chris Wood z Burnley, Wesley z Aston Villy, Jordan Ayew z Crystal Palace, Aleksandar Mitrovič, Steven Fletcher, Jarrod Bowen a ďalší kanonieri hoc z druhej najvyššej ligy, no s čuchom na góly. A mnohí ďalší.

Zisk takýchto dvoch útočníkov, možno len na hosťovanie s prípadnou opciou, by mohol byť ten kľúčový. Samozrejme, nie je ľahké okamžite zapadnúť a prijať ten ohromný tlak na svoju osobu, no ak nič neskúsime, nič nemôžeme očakávať. Jetakmer jasné, že so súčasnou zostavou na TOP4 môžeme zabudnúť, dokonca možno aj na Európsku ligu. Daniel Levy má určite veľmi dobre spočítané, koľko miliónov klub stratí, ak odrazu po dlhých rokoch v Európe ostane bez nej. Tak čo, podarí sa priviesť nejakého útočníka alebo budeme veriť, že s Lucasom na hrote to pôjde?
Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *