Anglickí fanúšikovia otvorene k vedeniu Spurs: Priveďte dvoch Angličanov a všetko sa zmení!


Tottenhamu sa v súčasnosti nedarí – táto fráza je už poriadne otrepaná, no bohužiaľ pravdivá. Päť zápasov bez výhry vrámci Premier League a už 11-bodová strata na TOP4 sú jasným dôkazom toho, že to chce zmenu.
O tej hovorí aj Mauricio Pochettino, no jeho ťahy mu zatiaľ nevychádzajú. Samozrejme, zapracovanie nových posíl a vytvorenie akejsi novej hernej tváre nie sú procesy zvládnuteľné za pár dní. Ak sa však v najbližších týždňoch klub nepreberie a nezačne vyhrávať, na jar už bude neskoro na napravenie všetkých chýb. Ako sa hovorí, už včera bolo neskoro. Hovorí sa možnom doplnení kádra, no aj o odchodoch. Kto by ale mal prísť a priniesť čerstvú krv?

Anglickí fanúšikovia (nielen Tottenhamu) doslova milujú, ak v ich klube hrajú Angličania. Predsa len, vo viacerých tímoch sú už domáci hráči tak trošku raritou a nahrádzajú ich reprezentanti krajín prakticky z celého sveta. No Tottenham sa dostal behom posledných rokov v Anglicku do obľuby medzi anglickými priaznivcami najmä vďaka tomu, že práve hráči Spurs “z čista jasna” vytvorili kostru reprezentačného výberu. Kane, Alli, Dier, Rose, Walker, Trippier, Winks. To všetko sú mená, ktoré urobili Tottenham v Anglicku atraktívnym klubom. Medzičasom však Walker a Trippier odišli, Dier, Alli aj Rose stratili TOP formu a do popredia sa v klube dostávajú opäť cudzinci.

naopak Dier je už takpovediac nechceným…
Nie, že by niektorých priaznivci Spurs nenávideli, no predsa len by radi videli ďalších domácich hráčov v klube. Skvelými výkonmi zaujali dvaja 22-roční hráči Leicestru – obranca Ben Chilwell a stredopoliar James Maddison. „Sú to Angličania a majú ohromní potenciál. Priveďte ich a určite pomôžu zlepšiť hru a dostavia sa aj body!“ – myslí si množstvo fanúšikov, ktorí týmito slovami tlačia na Daniela Levyho. ČI sa však Tottenham o ich zisk pokúsi, len ťažko predpovedať. Nielenže v Anglicku si kluby medzi sebou neradi predávajú domácich hráčov, ale Leicester má po štyroch rokoch opäť šancu na umiestnenie v TOP4 a v tejto chvíli môžu byť doslova nepredajní.Zdroj: Footballfancast | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *